| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | 10.1''-21.5'' |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency





| Datasheet | |
| Model | B215-ART |
| Size | 21.5" |
| Touch Panel | G+G |
| Color | Black/ White |
| Panel Type | IPS |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 30,000 hrs |
| Resolution | IPS1920*1080 |
| Acpect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 1000:1 |
| Brightness | 250 nits |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 14 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |
| Audio Inputs/Outputs | N/A |
| Touch | Projected Capacitive |
| Dimension (W*H*D) | 539.11*332.21*37.5 mm |
| Weight | 3.35 kg |
| Certificates | CE/FCC/ROHS/CCC |
| Accoriess | English manual , Warranty card, power cable , Bracket/VESA mount kit/ Hanging ear |



