Fanless Industrial Multi-Touch Panel PC, Mini Industrial Touchscreen PC
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Accessories: | Wall-Mounted Accessories/Pedestal Optional |
| Application: | Commercial, Industrial, Medical |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2012
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
6th Floor, Building a, No. 3, Industrial City 1, Xue Technology Park, Jihua Road, Bantian ...
Number of Foreign Trading Staff
10
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- B120-LART-A
- CPU Type
- Rk3288 / Rk3399 Optional
- Hard Disk Rack Type
- Optional
- Operating Temperature
- 0℃ to 50℃
- RAM
- 2GB/4GB Optional
- Screen Size
- 12 Inch
- Storage Capacity
- 16GB Emmc /64GB Optional
- System Expansion Slot
- M.2
- Touch Screen
- Touch Screen
- Panel Type
- TFT-LCD
- Acpect Ratio
- 4:3
- Contrast
- 700:1
- Viewing Angle (H/V)
- 140/120
- Display Color
- 262K
- Power Supply Type
- DC12V
- Warranty
- 1 Year
- Installation
- Wall-Mounted/ Hanging Ears/Desk
- Serial Port
- (RS232/RS485 Optional )
- Camera
- 800W Pixel Optional
- GPS Positioning Module
- Optional
- WiFi
- 5gwifi Optional
- 4G Mould
- 4G Optional
- Certificates
- CE/FCC/RoHS/CCC
- OEM/ODM
- Please Contact Us
- Transport Package
- Single Item, Standard Packing
- Specification
- 48*39*19cm, 7.1 kg
- Trademark
- Bolinia/OEM
- Origin
- China
- HS Code
- 8528591090
- Production Capacity
- 100000/Piece
Packaging & Delivery
- Package Size
- 48.00cm * 39.00cm * 19.00cm
- Package Gross Weight
- 7.100kg
Product Description
1.with Aluminum alloy and flat design2.Ture flat screen design, lP65 front waterproof and dustproof
3.Adopt brand industrial LCD/LED panel,high brightness,contrast ratio,wide view angle. Highbrightness 300cd/m2,1000nits Optional, sunlight readable optional
4.CPU RK3288/RK3399 optional ,2GB+16GB/4GB+32GB optional
5.10 points Projected capacitive touch panel,high sensitive touch experience
6.Support power on, support 7x24 hours of uninterrupted work
7.Support desk, wall mounted, Hanging ears installation way



| Datasheet | |
| Model | B120-LART-A |
| Size | 12" |
| Active Area | 256.32× 144.18 mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 30,000 hrs |
| Resolution | 1024*768 |
| Acpect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 700:1 |
| Brightness | 250 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 14 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~60ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |
| Wireless Network | WIFI optional |
| CPU | RK3288 Quad core A17 1.8GHz |
| Opetation System | Default oS:Android 6.0/7.1.2 |

1· Automatic system:intelligent self-service terminal, intelligent retail terminal, O2O smart device, robot equipment, etc.2· Public Places: subway, airports, stations, gas stations, toll stations, bookstores, parks, exhibition halls, stadiums, museums,convention centers, ticket agencies, HR market, lottery centers;
3· Business Organizations: supermarket, large-scale shopping malls, exclusive agency, chain shops, large-scale sales, star-rated hotels, restaurants, travel agencies, pharmacy.
4· Financial Organizations: Banks, negotiable securities, funds, insurance companies, pawnshops;
5· Non-profit Organizations: Telecommunications, post offices, hospital, schools;
6· Real Estate Property: Apartments, villas, offices, commercial buildings, model rooms, property brokers;
7· Entertainments: Movie theaters, fitness halls, country clubs, clubs, massage rooms, bars, cafes, Internet bars, beauty shops, golf course.


Our Services & Strength
1.Your any inquiry or question will be replied within 24hrs.
2.OEM&ODM are well welcomed,regarding the interfaces,functions,images,structures,etc.We have professional engineer team to realize
your idea.
3.To be our agent or distributor is well welcomed.
4.You can find the right product you want,whatever the most competitive price or Highest quality!

Q : For the first time cooperation , what are the advantages of your company ?
A :
1 . LCD monitor factory since 2004 with rich experience.
2 . Our products have a wide range of products and a wide range of product sizes ,which can meet different application fields and application equipment.
3 . The company has good customizable R & D capabilities and supply chainOEM / ODM supported.
4 . Industrial grade panel with durable PCB board , Quality guaranty by QC team.
5 . Low ex-factory price , high cost performance , large discounts on Made-in-China platform
Q : What is your companys main product ?
A : Our main product is lcd monitor , metal monitor , Aluminum monitor , Capacitive / Resistivetouch monitor , X86 / Android all-in-one PC , Complete sizes and resolutions , multiple choices of interfaces and installation methods.
Q : How about the lead time ?
A : They depends on the quantity of your order . As you know , we need time to manufacturethe machines . but mostly , the shipment time is 3-8 working days after delivery . As fordetailed cost , it depends on your final order .
Q : What payment term do you support ?
A : We accept most of the payment methods , mainly accept VTB,T / T , PAYPAL , WesternUnion / Made-in-China assurance trade payment
Q : What's your warranty ?
A : All of our products share 12 months warranty . On-line service and additional accessories supported ( Except for human factors )
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Industrial Android Panel PC
- ARM Wall mount (PCAP 10"-65")
- Fanless Industrial Multi-Touch Panel PC, Mini Industrial Touchscreen PC
Related Categories
Hot Searches
More