|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | 15.6 |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| ODM and OEM solutions available | |
| 1 | lP65 front waterproof and dustproof All In One |
| 2 | Fully enclosed fanless design using durable aluminum alloy material, industrial LCD panel. |
| 3 | 10 point capacitive touch using multi-point PCAP touch screen, high sensitivity, fast response. |
| 4 | High-performance motherboard with EMC anti-interference and ESD anti-static, support 7x24 continuous work. |
| 5 | Wide temperature range Industrial pc operating temperature range is -0ºC~ 50ºC, storage temperature range is -20ºC~60ºC |









| Size | 15.6" |
| Active Area | 412 × 261 mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 15,000 hrs |
| Resolution | 1920*1080 |
| Acpect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 800:1 |
| Brightness | 300 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 6 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |








ABOUT US