|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | 20-22" |
| Application: | Indoor, Computer, Advertising, Outdoor, Surveillance, Big-Screen Project, Taxi, Graphic Design, Mobile Phone |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
We Are 23YEARS +Touch Solution Provider

| Datasheet | |
| Size | 21.5" |
| Active Area | 475*270mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 50,000 hrs |
| Resolution | 1920*1080 |
| Acpect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 1000:1 |
| Brightness | 250 nits |
| Viewing Angle (H/V) | 170/160 |
| Response Time | 5 ms |
| Display Color | 16.7 |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |
| Video Inputs/Outputs | VGA/HDMI/AV/BNC/USB input*1 |
| Audio Inputs/Outputs | N/A |
| Touch | 4-wire Resistive |
| Installation | Stand base |
| Power Requirement | DC 12V |
| Dimension (W*H*D) | 510*305*50 mm |
| Weight | 3.39 kg |
| Control | OSD Control |
| Certificates | CE/FCC/ROHS/CCC |
| Accessories:Plastic stand/ VESA wall mount kit , VGA/HDMI cable, USB cable, touch pen, disk drive, power adapter, warranty card, , manual. | |





