|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | 19" |
| Aspect Ratio: | 5:4 |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
* All sizes are optional!


| Datashest | |
| Size | 21.5" |
| Active Area | 476.64 × 268.11mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 30,000 hrs |
| Resolution | 1920*1080 |
| Acpect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 1000:1 |
| Brightness | 250 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 14 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |




Q1: Are you a trading company or factory?
A:We are a professional industrial Panel PC/Industrial monitor/portable monitor/Android touch panel PC manufacturer, Established more than 23 years .
Q2: How is the quality?
A: Yes, equipped with high and low temperature tesing machine, all merterial are original guarantee, CE, ROHS, FCC, CCC, ISO9001 certificates passed.
Q3: What's the warranty of your monitor?
A: 12 -24 Months.
Q4: Do you provide samples?
A: Yes, We have samples., can be sent out within 7-20 days.
Q5: What is the MOQ?
A: NO MOQ.
Q6: Can you print our logo?
A: Yes, OEM and ODM are highly welcome.
Q7: How to ship to us from your factory?
A: Optional: Fedex/DHL/UPS/EMS, by air, by sea or to your China forwarder.
Q8: How we send the payment to you?
A: We accept T/T, L/C,VTB etc.,