|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | 18.5 |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency





| Size | 18.5" |
| Active Area | 482 × 302 mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 30,000 hrs |
| Resolution | 1920*1080 |
| Acpect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 1000:1 |
| Brightness | 300 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 6 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |




