21.5 Inch Touch Screen Monitor Industrial PC I7 IPS1920*1080 X86 All in One PC POS Waterproof Panel PC
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | 21.5'' |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2012
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
6th Floor, Building a, No. 3, Industrial City 1, Xue Technology Park, Jihua Road, Bantian ...
Number of Foreign Trading Staff
10
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- B215-XQRL-RT-A
- Application
- Medical, Commercial, Industrial
- Screen Type
- Capacitive
- Resistive Touch Screen Type
- Digital
- Customized
- Customized
- Size
- 21.5"
- Active Area
- 476.64 *268.11mm
- Panel Type
- TFT-LCD
- Resolution
- IPS1920*1080
- Acpect Ratio
- 16:9
- Contrast
- 1000:1
- Brightness
- 250 CD/M
- Viewing Angle (H/V)
- 178/178
- Display Color
- 262K
- Operating Temperature
- 0~50℃
- Storage Temperature
- -20~60℃
- Warranty
- 1 Year
- Transport Package
- Single Item, Standard Packing
- Specification
- 539.11*332.21*37.5 mm, 3.35 kg
- Trademark
- Bolinia
- Origin
- China
- HS Code
- 8528591090
- Production Capacity
- 100000/Piece
Packaging & Delivery
- Package Size
- 70.00cm * 50.00cm * 17.00cm
- Package Gross Weight
- 11.300kg
Product Description





| Datasheet | |
| model | B215-XQRL-RT |
| Size | 21.5" |
| Active Area | 476.64 × 268.11mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 30,000 hrs |
| Resolution | 1920*1080 |
| Acpect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 1000:1 |
| Brightness | 250 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 14 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |




Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Industrial Touch Panel PC
- Embedded (PCAP 10"-65")
- 21.5 Inch Touch Screen Monitor Industrial PC I7 IPS1920*1080 X86 All in One PC POS Waterproof Panel PC
Related Categories
Hot Searches
More