10.1 Inch 1024*600 HDMI VGA AV BNC Non Touch Wide Screen Plastic TFT Vesa Wall Mounted Desktop Stand OEM ODM Industrial Factory POS CCTV Monitor
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | ≤17" |
| Application: | Indoor, Computer, Advertising, Outdoor, Surveillance, Big-Screen Project, Taxi, Graphic Design, Mobile Phone |
Diamond Member Since 2012
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
6th Floor, Building a, No. 3, Industrial City 1, Xue Technology Park, Jihua Road, Bantian ...
Number of Foreign Trading Staff
10
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- B101
- Aspect ratio
- 16:9
- Feature
- LED Backlight Display, With Remote Control, Support TV Function
- Optimum Resolution
- 1024*600
- Type
- TFT
- Widescreen
- Widescreen
- Response Time
- 25ms
- 3D
- Not 3D
- Interface Type
- HDMI
- Backlight
- LED
- Contrast
- 300:1
- Brightness
- 250 CD/M
- Viewing Angle (H/V)
- 150/150
- Operating Temperature
- 0~50℃
- Installation
- Stand Base/Vesa Mount
- Power Requirement
- DC 12V
- Certificates
- CE/FCC/RoHS
- Accessories
- Stand/ Vesa Mount Kit, Warranty Card, VGA/HDMI Cab
- Control
- OSD Control
- Transport Package
- Single Item, Standard Packing
- Specification
- 268*181*40 mm 0.66 kg
- Trademark
- Bolinia
- Origin
- China
- HS Code
- 8528591090
- Production Capacity
- 100000/Piece
Product Description



| Datasheet | |
| Model | B101 |
| Size | 10.1" |
| Active Area | 202.8*152.1 mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 50,000 hrs |
| Resolution | 1024*600 |
| Acpect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 300:1 |
| Brightness | 250 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 150/150 |
| Response Time | 25 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |
| Video Inputs/Outputs | VGA/AV/BNC/HDMI/ USB/RLV input*1 |
| Audio Inputs/Outputs | N/A |
| Touch | Optional |
| Installation | Stand base/VESA mount |
| Power Requirement | DC 12V |
| Dimension (W*H*D) | 26.8*18.1*4CM |
| Weight | 0.66 kg |
| Control | OSD Control |
| Certificates | CE/FCC/ROHS |
| Accessories: stand/ VESA mount kit, warranty card, VGA/HDMI/BNC cable , power adapter, manual | |







Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Industrial Monitor
- Plastic Case Monitor(7"-23.6")
- 10.1 Inch 1024*600 HDMI VGA AV BNC Non Touch Wide Screen Plastic TFT Vesa Wall Mounted Desktop Stand OEM ODM Industrial Factory POS CCTV Monitor
Related Categories
Hot Searches
More