|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | 18.5'' |
| Application: | Indoor, Computer, Advertising, Outdoor, Surveillance, Big-Screen Project, Taxi, Graphic Design, Mobile Phone |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency




| Datasheet | |
| Model | B185-ZT |
| Size | 18.5" |
| Active Area | 409.8*230.4 mm |
| Panel Type | IPS Panel |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 50,000 hrs |
| Resolution | 1366*768 |
| Acpect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 1000:1 |
| Brightness | 250 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 170/160 |
| Response Time | 25 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |
| Video Inputs/Outputs | HDMI/VGA/BNC/Audio/RLV/DC input*1 |
| Audio Inputs/Outputs | N/A |
| Touch | 4-wire Resistive |
| Installation | Stand base/VESA mount |
| Power Requirement | DC 12V |
| Dimension (W*H*D) | 454*284*40 mm |
| Weight | 4.85kg |
| Control | OSD Control |
| Certificates | CE/FCC/ROHS |
| VESA wall mount kit/ Hanging ear / Stand , VGA cable/ HDMI cable , USB touch cable, Touch pen, Flash dirve, 12V DC 1A power adapter, Manual , Warranty card | |








Q: Are you a trading company or factory?
A: We are a professional industrial Panel PC/monitor/Potable monitor /Android touch panel PC manufacturer, Established more than 23 years
Q: What's Minimum Order Quantity?
A: 1 pcs sample. welcome to test our sample first and then place bulk order.
Q: How long is your Lead Time ?
A: Different quantity with different production time.regular product with 7-10 days, customized with 15-25 days around.
Q: What's your Payment Terms?
A: TT or Paypal, VTB,Western Union.
We also welcome to place Trade Assurance order on Made in china.
Q: Do you give any discount?
A: we surely try our best to help you get the best price and good service at the same time.
Q: Do you support OEM / ODM?
A: Yes, pls let us know your detailed requirements then we can provide you the solution.