|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Brightness: | 350 Nits/Higher Customized |
| Interface: | HDMI, USB, VGA, DC |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Datasheet | |
| Size | 10.1" |
| Touch Panel | G+G |
| Panel Type | IPS |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 50,000 hrs |
| Resolution | 1280*800 |
| Acpect Ratio | 16:10 |
| Contrast | 800:1 |
| Brightness | 350 nits |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 16 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |
| Video Inputs/Outputs | VGA,AV,BNC,HDMI input* |
| Audio Inputs/Outputs | N/A |
| Touch | Non touch |
| Installation | VESA mount |
| Power Requirement | DC 12V |
| Max Touch Points | 10 |
| Dimension (W*H*D) | 262*184*39 mm |
| Weight | 1.27 kg |
| Certificates | CE/FCC/ROHS/CCC |
| Accessories: VESA wall mount kit/ Hanging ear/ Stand,VGA/HDMI cable, power adapter, warranty card and manual. | |


Q: Are you a trading company or factory?
A:We are a professional industrial Panel PC/Industrial monitor/portable monitor/Android touch panel PC manufacturer, Established more than 23 years .