|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | ≤17" |
| Application: | Indoor, Advertising, Outdoor |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency




10.1 inch touch monitor IPS1280*800 wall mount industrial lcd monitor waterproof touch screen lcd monitor
| Model no | B101-RT/R |
| Size | 10.1" IPS |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 15,000 hrs |
| Resolution | 1280*800 |
| Acpect Ratio | 16:10 |
| Contrast | 800:1 |
| Brightness | 350 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 170/170 |
| Response Time | 10 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | -10~60ºC |
| Storage Temperature | -20~70ºC |




Q : For the first time cooperation , what are the advantages of your company ?