10"10.1" Inch 800*600 1280*800 HDMI VGA AV BNC Resistive LCD Panel Touch Screen Metal Case TFT Embedded OEM ODM Industrial LCD Monitors
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | ≤17" |
| Application: | Indoor, Computer, Advertising, Outdoor, Surveillance, Big-Screen Project, Taxi, Graphic Design, Mobile Phone, Industrial |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2012
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
6th Floor, Building a, No. 3, Industrial City 1, Xue Technology Park, Jihua Road, Bantian ...
Number of Foreign Trading Staff
10
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- B100-QR-ZT & B101-QR-ZT
- Aspect ratio
- 16:10
- Feature
- Touch Display, LED Backlight Display, With Remote Control, Support TV Function
- Optimum Resolution
- 1280*800
- Type
- TFT
- Widescreen
- Not Widescreen
- Response Time
- 6ms
- 3D
- Not 3D
- Interface Type
- HDMI
- Backlight
- LED
- Contrast
- 300:1
- Brightness
- 350 CD/M
- Viewing Angle (H/V)
- 178/178
- Operating Temperature
- 0~50℃
- Installation
- Stand Base/Vesa Mount
- Power Requirement
- DC 12V
- Certificates
- CE/FCC/RoHS
- Accessories
- Stand/ Vesa Mount Kit, Warranty Card, VGA/HDMI Cab
- Control
- OSD Control
- Transport Package
- Single Item, Standard Packing
- Specification
- 267*196*47 mm 1.5 kg
- Trademark
- Bolinia
- Origin
- China
- HS Code
- 8528591090
- Production Capacity
- 100000/Piece
Packaging & Delivery
- Package Size
- 60.00cm * 60.00cm * 15.00cm
- Package Gross Weight
- 6.000kg
Product Description


| Mould | B101-QR-ZT |
| Size | 10.1" |
| Active Area | 216.9*135.6 mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 30,000 hrs |
| Resolution | 1280*800 |
| Acpect Ratio | 16:10 |
| Contrast | 300:1 |
| Brightness | 350 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 6 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -10~60ºC |
| Video Inputs/Outputs | DC+AV+BNC+HDMI+VGA+PC Audio+Earphone |
| Touch | Resistive touch |
| Audio Inputs/Outputs | Earphone Jack 35mm |
| Installation | VESA mount |
| Power Requirement | DC 12V |
| Dimension (W*H*D) | 267*196*47 mm |
| Weight | 1.5 kg |
| Control | OSD Control |
| Certificates | CE/FCC/ROHS/CCC |
| Accessories:VESA wall mount, VGA cable, BNC cable, manual book and power adapter. | |






Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Others
- 10"10.1" Inch 800*600 1280*800 HDMI VGA AV BNC Resistive LCD Panel Touch Screen Metal Case TFT Embedded OEM ODM Industrial LCD Monitors
Related Categories
Hot Searches
More