|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Brightness: | 250 CD/M |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Datasheet | |
| Model | B97-CB |
| Size | 9.7" |
| Active Area | 196.60*147.45mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 15,000 hrs |
| Resolution | 1024*768/IPS 1024*768 |
| Acpect Ratio | 4:3 |
| Contrast | 800:1 |
| Brightness | 350 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 35 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |
| Video Inputs/Outputs | VGA/AV/BNC/HDMI/USB/ Audio/DC input*1 |
| Audio Inputs/Outputs | N/A |
| Touch | Optional |
| Installation | Stand base/VESA mount |
| Power Requirement | DC 12V |
| Dimension (W*H*D) | 224*175*42 mm |
| Weight | 1.65 kg |
| Control | OSD Control |
| Accessories | Power Adatper/VGA cable |
| Certificates | CE/FCC/ROHS |
| Accessories:VESA wall mount kit / stand/ Hanging ears , VGA cable/HDMI cable , 12V DC 1A power adapte | |




Q: Are you a trading company or factory?
A:We are a professional industrial Panel PC/Industrial monitor/portable monitor/Android touch panel PC manufacturer, Established more than 23 years .
Q2: How is the quality?
A: Yes, equipped with high and low temperature tesing machine, all merterial are original guarantee, CE, ROHS, FCC, CCC, ISO9001 certificates passed.
Q3: What's the warranty of your monitor?
A: 12 -24 Months.
Q4: Do you provide samples?
A: Yes, We have samples., can be sent out within 7-20 days.
Q5: What is the MOQ?
A: NO MOQ.
Q6: Can you print our logo?
A: Yes, OEM and ODM are highly welcome.
Q7: How to ship to us from your factory?
A: Optional: Fedex/DHL/UPS/EMS, by air, by sea or to your China forwarder.
Q8: How we send the payment to you?
A: We accept T/T, L/C,VTB etc.,