|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | ≤17" |
| Application: | Indoor, Computer, Advertising, Outdoor, Surveillance, Big-Screen Project, Taxi, Graphic Design, Mobile Phone |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Datasheet | |
| Size | 13.3 inch |
| Active Area | 295(H) × 167(V) |
| Panel Type | IPS |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 50,000 hrs |
| Resolution | 1600*900 |
| Acpect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 1000:1 |
| Brightness | 350 nits |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 6 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | -10~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |
| Video Inputs/Outputs | VGA+ HDMI+Audio+DC |
| Audio Inputs/Outputs | N/A |
| Touch | Optional |
| Installation | Stand base |
| Power Requirement | DC 12V |
| Dimension (W*H*D) | 353×201×40MM |
| Net weight | 2.6 kgs |
| Control | OSD Control |
| Certificates | CE/FCC/ROHS/CCC |
| Accessories:VESA wall mount kit / stand/ Hanging ears , VGA cable/HDMI cable , 12V DC 1A power adapter. | |





