10.1/10 Inch Open Frame LCD IPS Monitor, Resistive Touch Industrial Panel Display
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Accessories: | Stand/ Vesa Mount Kit, Warranty Card, VGA/HDMI Cab |
| Application: | Commercial, Industrial, Medical |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- B101-JJS-ZT
- CPU Type
- Core Duo
- Operating Temperature
- 0~50℃
- Screen Size
- 10.1''
- Touch Screen
- Touch Screen
- Type
- PLC
- Backlight
- LED
- Contrast
- 300:1
- Brightness
- 350 CD/M
- Viewing Angle (H/V)
- 178/178
- Power Requirement
- DC 12V
- Certificates
- CE/FCC/RoHS
- Control
- OSD Control
- Power Supply Type
- ATX12V
- Installation
- Stand Base/Vesa Mount
- OEM/ODM
- Please Contact Us
- Transport Package
- Single Item, Standard Packing
- Specification
- 273*160*40mm 1.5kg
- Trademark
- Bolinia/OEM
- Origin
- China
- HS Code
- 8528591090
- Production Capacity
- 100000/Piece
Packaging & Delivery
- Package Size
- 37.00cm * 35.00cm * 13.00cm
- Package Gross Weight
- 4.300kg
- Lead Time
-
7 days (1 - 50 Sets)
15 days (51 - 100 Sets)
To be negotiated ( > 100 Sets)
Product Description


| Size | 10.1" |
| Panel Type | IPS Panel |
| Active Area | 219*136 mm |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 50,000 hrs |
| Resolution | IPS1280*800 |
| Acpect Ratio | 16:10 |
| Contrast | 300:1 |
| Brightness | 350 nits |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 6 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |
| Video Inputs/Outputs | PC+Audio+BNC+HDMI+VGA+DC |
| Audio Inputs/Outputs | N/A |
| Touch | 4-wire Resistive |
| Installation | VESA mount |
| Power Requirement | DC 12V |
| Dimension (W*H*D) | 273*160*40 mm |
| Net Weight | 1.5 kg |
| Control | OSD Control or Remote Control |
| Certificates | CE/FCC/ROHS/CCC |
| Accessories: VESA wall mount kit / stand/ Long Hanging ears , VGA cable/HDMI cable , USB cable, touch pen, flash drive, 12V DC 1A power adapter, manual, warranty card | |


Q: Are you a trading company or factory?
A: We are a professional industrial Panel PC/industrial monitor/ Portable monitor /Android touch panel PC manufacturer, Established more than 23 years
Q: What's Minimum Order Quantity?
A: 1 pcs sample. welcome to test our sample first and then place bulk order.
Q: How long is your Lead Time ?
A: Different quantity with different production time.regular product with 7-10 days, customized with 15-25 days around.
Q: What's your Payment Terms?
A: TT or Paypal, Western Union.
We also welcome to place Trade Assurance order on Made in china
Q: Do you give any discount?
A: we surely try our best to help you get the best price and good service at the same time.
Q: Do you support OEM / ODM?
A: Yes, pls let us know your detailed requirements then we can provide you the solution.
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Industrial Monitor
- Open Frame Metal Monitor(7"-55")
- 10.1/10 Inch Open Frame LCD IPS Monitor, Resistive Touch Industrial Panel Display