|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Accessories: | Stand/ Vesa Mount Kit, Warranty Card, VGA/HDMI Cab |
| Application: | Medical, Commercial, Industrial, Industrial |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency




| Datasheet | |
| Size | 17" |
| Touch Panel | G+G |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 50,000 hrs |
| Resolution | 1280*1024 |
| Acpect Ratio | 5:4 |
| Contrast | 1000:1 |
| Brightness | 250 nits |
| Viewing Angle (H/V) | 170/160 |
| Response Time | 5 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |
| Video Inputs/Outputs | VGA+DVI+HDMI+Audio+DC |
| Audio Inputs/Outputs | N/A |
| Touch | Non touch |
| Installation | VESA mount |
| Power Requirement | DC 12V |
| Max Touch Points | 10 |
| Dimension (W*H*D) | 378*310*50 mm |
| Weight | 3.6 kg |
| Certificates | CE/FCC/ROHS/CCC |
| Accessories: VESA wall mount kit/ Hanging ear/ Stand,VGA/HDMI cable, power adapter, warranty card and manual. | |




