|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Accessories: | Wall Mounted Patch /Embedded Clips |
| Application: | Commercial, Industrial, Medical |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency










| Size | 17" |
| Active Area | 337.5 × 269mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 30,000 hrs |
| Resolution | 1280*1024 |
| Acpect Ratio | 5:4 |
| Contrast | 1000:1 |
| Brightness | 350 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 176/176 |
| Response Time | 6ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~80ºC |
| Storage Temperature | -30~80ºC |










Q1: Are You Manufacturer ?What Do You Mainly Supply With?