13.3-Inch Industrial Android Panel PC Waterproof Touchscreen, IPS Display, 1080P Resolution, All-in-One Industrial Tablet
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Accessories: | Wall-Mounted Accessories/Pedestal Optional |
| Application: | Commercial, Industrial, Medical |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2012
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
6th Floor, Building a, No. 3, Industrial City 1, Xue Technology Park, Jihua Road, Bantian ...
Number of Foreign Trading Staff
10
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- B133-LART-A
- CPU Type
- Rk3288/Rk3399 Optional
- Hard Disk Rack Type
- Optional
- Operating Temperature
- 0℃ to 50℃
- RAM
- 2g or 4G Above Optional
- Screen Size
- 13.3inch
- Storage Capacity
- 16GB /64GB Optional
- System Expansion Slot
- Optional
- Touch Screen
- Touch Screen
- Type
- Optional
- Resolution
- IPS1920*1080
- Contrast
- 800:1
- Brightness
- 300 CD/M / 1000nits Optional Customized
- Viewing Angle (H/V)
- 178/178
- Power Source
- 12V / 24V DC Wide Voltage Optional
- Warranty
- 1 Year
- Installation
- Wall-Mounted/ Hanging Ears/Desk
- Serial Port
- (RS232/RS485 Optional )
- Camera
- 800W Pixel Optional
- GPS Positioning Module
- Optional
- WiFi
- 5g WiFi Optional
- 4G Mould
- 4G Full Netpass Mould Optional
- Interface
- Hdml+USB+Tg+LAN+2.4G WiFi
- Certificates
- CE/FCC/RoHS/CCC
- Core
- Quad-Core A17/Dual-Core A72 Quad-Core A53 Optiona
- Transport Package
- Standard Cartoon Box
- Specification
- 354*224
- Trademark
- Bolinia/OEM
- Origin
- China
- HS Code
- 8528591090
- Production Capacity
- 50000pieces/Year
Packaging & Delivery
- Package Size
- 47.00cm * 44.00cm * 15.00cm
- Package Gross Weight
- 7.000kg
Product Description
We Are 23YEARS +Touch Solution Provider
* All sizes are optional!
*9-36V optional
*Front PanellP65 Waterproof& Dustproof
* High Brightness 250~2000nits anti glare optional
* Many installation methods are available!
* Many interfaces, adapt to different devices!
* Ultra durable PCB board!
* Adapt to ultra-harsh environments!
* More than 30,000 hours of service life!
* Support any type of OEM/ODM service!
* All products have at least 12 months warranty!





Our Services & Strength
1.All inquiries or questions will be responded to within 24 hours.
2. We welcome OEM & ODM orders, including custom interfaces, functions, designs,structures, and more. Our professional engineering team is ready to bring your ideas to life.
3. We warmly welcome you to become our agent or distributor.
4. Whether you're looking for the most competitive prices or the highest quality, you'l find the right product with us!

Quality Assurance: We maintain a rigorous quality control system. All products are inspected by a professional QC team before shipment.
After-Sales Service: Our dedicated after-sales service team is available to resolve any issues or inquiries, ensuring customer satisfaction.
MOQ: We accept small and mixed orders. Our dynamic team is eager to connect with customers and fulfill their specific needs.
Experience: With over 23 years in the industry, we continue to grow and learn from our customers, striving to be the largest and most professional supplier in China.
OEM/ODM: We offer both ODM and OEM services tailored to your requirements.
Samples: Samples are available from our production sources. Please contact us for specific details and requests.
Production Time: Orders are typically processed and shipped within 7-15 working days after confirmation.

Q: Are you a trading company or factory?
A: We are a professional industrial Panel PC/monitor/Portable monitor/Industrial all-in-one/ Android touch panel PC manufacturer, Established more than 23 years
Q: What's Minimum Order Quantity?
A: 1 pcs sample. welcome to test our sample first and then place bulk order.
Q: How long is your Lead Time ?
A: Different quantity with different production time.regular product with 7-10 days, customized with 15-25 days around.
Q: What's your Payment Terms?
A: TT or Paypal, VTB,Western Union.
We also welcome to place Trade Assurance order on Made in China
Q: Do you give any discount?
A: we surely try our best to help you get the best price and good service at the same time.
Q: Do you support OEM / ODM?
A: Yes, pls let us know your detailed requirements then we can provide you the solution
* All sizes are optional!
*9-36V optional
*Front PanellP65 Waterproof& Dustproof
* High Brightness 250~2000nits anti glare optional
* Many installation methods are available!
* Many interfaces, adapt to different devices!
* Ultra durable PCB board!
* Adapt to ultra-harsh environments!
* More than 30,000 hours of service life!
* Support any type of OEM/ODM service!
* All products have at least 12 months warranty!




| CPU | RK3288 Quad core A17 1.8GHz |
| Wireless Network | WIFI optional |
| Interface | HDMl(output)+USB*2+TG read card slot,network port,built-in2.4G WiFi module |
| Opetation System | Android 6.0/7.1.2 ,Support above Android 4.4-6.1 operation system |
| Brightness (cd/m²) | 300 cd/m2 / higher customized |
| Touch Type | 10 points projective Capacitive touch |
| Working voltage | DC 12V |
| Size | 13.3" |
| Active Area | 293.76× 165.24 mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 5,0000 hrs |
| Resolution | 1920*1080 |
| Acpect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 800:1 |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 14 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |

Our Services & Strength
1.All inquiries or questions will be responded to within 24 hours.
2. We welcome OEM & ODM orders, including custom interfaces, functions, designs,structures, and more. Our professional engineering team is ready to bring your ideas to life.
3. We warmly welcome you to become our agent or distributor.
4. Whether you're looking for the most competitive prices or the highest quality, you'l find the right product with us!

Quality Assurance: We maintain a rigorous quality control system. All products are inspected by a professional QC team before shipment.
After-Sales Service: Our dedicated after-sales service team is available to resolve any issues or inquiries, ensuring customer satisfaction.
MOQ: We accept small and mixed orders. Our dynamic team is eager to connect with customers and fulfill their specific needs.
Experience: With over 23 years in the industry, we continue to grow and learn from our customers, striving to be the largest and most professional supplier in China.
OEM/ODM: We offer both ODM and OEM services tailored to your requirements.
Samples: Samples are available from our production sources. Please contact us for specific details and requests.
Production Time: Orders are typically processed and shipped within 7-15 working days after confirmation.

Q: Are you a trading company or factory?
A: We are a professional industrial Panel PC/monitor/Portable monitor/Industrial all-in-one/ Android touch panel PC manufacturer, Established more than 23 years
Q: What's Minimum Order Quantity?
A: 1 pcs sample. welcome to test our sample first and then place bulk order.
Q: How long is your Lead Time ?
A: Different quantity with different production time.regular product with 7-10 days, customized with 15-25 days around.
Q: What's your Payment Terms?
A: TT or Paypal, VTB,Western Union.
We also welcome to place Trade Assurance order on Made in China
Q: Do you give any discount?
A: we surely try our best to help you get the best price and good service at the same time.
Q: Do you support OEM / ODM?
A: Yes, pls let us know your detailed requirements then we can provide you the solution
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Industrial Android Panel PC
- ARM Wall mount (PCAP 10"-65")
- 13.3-Inch Industrial Android Panel PC Waterproof Touchscreen, IPS Display, 1080P Resolution, All-in-One Industrial Tablet
Related Categories
Hot Searches
More