|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | 10.4 |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency





| Size | 10.4" |
| Active Area | 283*225.2mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 15,000 hrs |
| Resolution | 1024*768 |
| Acpect Ratio | 4:3 |
| Contrast | 700:1 |
| Brightness | 250 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 120/120 |
| Response Time | 5 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | -20~70ºC |
| Storage Temperature | -30~80ºC |




