|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | 19 |
| Aspect Ratio: | 5:4 |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency





| Size | 19" |
| Active Area | 377.3 × 302.1 mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 50,000 hrs |
| Resolution | 1280*1024 |
| Acpect Ratio | 5:4 |
| Contrast | 1000:1 |
| Brightness | 400 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 170/170 |
| Response Time | 7ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | -15~65ºC |
| Storage Temperature | -25~65ºC |

