|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Accessories: | Industrial Power Supply |
| Application: | Medical, Commercial, Industrial, Industrial |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Datasheet | |
| Model | B185-CB |
| Size | 18.5" |
| Active Area | 408.96 × 230.04mm |
| Panel Type | TFT-LCD |
| Backlight | LED |
| Backlight Life | 30,000 hrs |
| Resolution | IPS1366*768/IPS1920*1080 |
| Acpect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 1000:1 |
| Brightness | 300 cd/m |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 16 ms |
| Display Color | 262K |
| Operating Temperature | 0~50ºC |
| Storage Temperature | -20~60ºC |
| Video Inputs/Outputs | HDMI/VGA/BNC/Audio/RLV/DC input*1 |
| Audio Inputs/Outputs | N/A |
| Touch | Optional |
| Installation | Stand base/VESA mount |
| Power Requirement | DC 12V |
| Dimension (W*H*D) | 454*284*40 mm |
| Weight | 4.85kg |
| Control | OSD Control |
| Accessories | Power Adatper/VGA cable |
| Certificates | CE/FCC/ROHS |
| Accessories:VESA wall mount kit / stand/ Hanging ears , VGA cable/HDMI cable , 12V DC 1A power adapter. | |






